Райо Валекано взе нова победа, изпревари Атлетико и влезе в топ 4

Райо Валекано спечели домакинството на Алавес с 2:0 в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за тима на Андони Ираола бяха дело на Сержи Гуардиола и Алехандро Катена в разстояние само на шест минути в средата на първото полувреме.

Домакините от Райо Валекано откриха резултата в 19-ата минута, когато отлична топка вляво достигна до Алваро Гарсия, който напредна и подаде успоредно, а там Сержи Гуардио прати топката в мрежата. Впоследствие Виктор Лагуардиа от Алавес посегна и опита да удари шамар на голмайстора, който пък се строполи, но този момент остана без последствия от страна на съдията.

Тимът от столицата отбеляза второ попадение в 26-ата минута след центриране от корнер, когато Алехандро Катена се измъкна от Виктор Лагуардиа и заби неспасяемо топката в мрежата за втори път.

Впоследствие футболистите на Андони Ираола създадоха още няколко опасни положения, но така и не стигнаха до нов гол.

С тази победа Райо Валекано събра 30 точки и вече е на 4-о място в класирането, точно над Атлетико Мадрид, който е пети, но и с два мача по-малко. Алавес заема 17-ото място и е точно над чертата на изпадащите със своите едва 15 точки.