Виляреал срази Райо Валекано за четири минути и спря негативната си серия

Виляреа спечели с 2:0 домакинството си на Райо Валекано в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Това прекъсна негативната им серия от три поредни срещи без победа в първенството на Испания. Играчите на Унай Емери си осигуриха победата благодарение на две попадения отбелязани в рамките на четири минути чрез Аиса Манди (32’) и Жерард Морено (36’) от дузпа.

Двата тима изглеждаха сравнително равностойно в първия половин час на двубоя. “Жълтата подводница” откри резултата в 32-ата минута след корнер, когато вратарят на гостите излезе неразчетено и се размина с топката, а зад него Аиса Манди я прати в мрежата за 1:0. Попадението предизвика много сериозни протести от страна на играчите на Райо Валекано, които претендираха за две отделни нарушения срещу своя вратар и един от бранителите, който бе задържан от Пау Торес.

В крайна сметка голът бе зачетен, а веднага след подновяването на играта “жълтата подводница” отне топката, Жерар Морено пое и навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран от Алехандро Катена. Именно Морено застана зад топката и я прати в мрежата за 2:0.

Виляреал отбеляза трето попадение в 73-ата минута от Алберто Морено, но то бе отменено поради засада след преразглеждане с ВАР. Играчите на гостите отново имаха своите сериозни протести към съдията на срещата още веднъж в 79-ата минута, когато те искаха да бъде отсъдена дузпа за нарушение срещу Ранди Нтека, но положението бе подминато от съдията.

С тази победа Виляреал заема 13-ото място в класирането на Ла Лига с 19 точки след 16 мача на своята сметка, а гостите са 6-и с 27.