Силвестър Джаспър с цял мач за Купата на Англия

Младежкият национал на България Силвестър Джаспър приключи участието си в турнира за Купата на Англия, след като неговият Колчестър загуби с 1:2 от Уигън като домакин в среща от втория кръг. 20-годишното крило записа пълни 90 минути и получи жълт картон за симулация още в самото начало.

Калъм Ланг вкара и двата гола за победителите - в 24-ата и 75-ата минути, а Фреди Сиърс беше изравнил в добавеното време на първата част.

Джаспър е в Колчестър като преотстъпен от Фулъм, но наемът му е само до идния януари. От лятото насам той има 3 гола и 1 асистенция за тима. Отборът играе в Лига 2, където е чак на 18-о място от 24 състава. В същото време Уигън е втори в Лига 1.

Майката на Джаспър е българка, а баща му е нигериец. “Цял живот съм живял в Лондон, но всяко лято съм си идвал в Дупница. Тук имам дядо, вуйчо и вуйна. На две години майка ми ме заведе на детски турнир и оттогава топката не ми се изплъзвала. Първо бях в КПР от 9 до 11-годишен”, споделя той пред БНТ.