Каролина разгроми Бъфало

Каролина изостава с още две точки в класирането, след като Кейнс победиха с 6:2 гостуващия Бъфало. Теуво Теравайнен вкара два гола, а останалите бяха дело на Мартин Некас, Иън Коул, Винсънт Трочек и Нино Нидерайтер. Себастиан Ейхо записа три асистенции.

Джейк Генцел пък отбеляза четвърти хеттрик в кариерата си при победа на Питсбърг с 4:1 срещу Ванкувър, с което Пенс останаха на шест точки от Каролина в Столичната дивизия. Сидни Кросби също вкара за Питсбърг и записа една асистенция.

Стивън Стамкос вкара 12-ия си гол за сезона след 1:31 минути игра в продължението и шампионът от последните две години Тампа Бей победи с 3:2 Бостън. Тейлър Радиш и Онджей Палат също се разписаха за Лайтнинг, а Чарли Койл и Къртис Лазар бяха точни за Брюинс.