Алекс Овечкин отбеляза гол №750 в НХЛ при победа на Вашингтон срещу Кълъмбъс

Алекс  Овечкин отбеляза гол №750 в НХЛ при победа на Вашингтон срещу Кълъмбъс

Александър Овечкин отбеляза 750-ия си гол в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), а Вашингтон победи с 3:1 Кълъмбъс и остана на първата позиция в изключително оспорваната Столична дивизия на Източната конференция.

Алексей Протас и Гарнет Хатауей също се разписаха за Капс, които са с баланс 4-1-1 в последните си шест мача. Вратарят Иля Самсонов спаси 17 удара и пусна гол срещу Ерик Робинсън от Блу Джакетс, които загубиха всичките си четири поредни гостувания с 6:18.

Овечкин вкара 750-ия си гол 3:12 минути след началото на втората третина при контраатака трима на двама.

Така 36-годишният руски национал стана едва четвъртият играч в историята на НХЛ със 750 попадения, като останалите трима са Уейн Грецки (894), Горди Хауи (801) и Яромир Ягър (766).