Марсилия взе минимална победа като гост на Нант

Марсилия постигна минимална, но ценна победа с 1:0 като гост на Нант. Възпитаниците на Хорхе Сампаоли продължиха силната си серия от 7 мача без загуба в първенството и поне малко скъсиха изоставането си от лидера в класирането ПСЖ.

Единственият гол в мача падна в 30-ата минута, а негов автор бе Жерсон. Той получи центриране от Димитри Пайе, овладя и стреля във вратата за 0:1.

Само две минути по-късно домакините останаха в намален състав, след като Ерик Уателие си изпроси втори жълт и червен картон за опасен фаул.

Гостите опитаха да се възползват от численото си предимство до края на мача и създадоха някои хубави положения, но и вратарят Албан Лафон се прояви с някоко блестящи спасявания, за да опази вратата си.

Така мачът все пак приключи с победа на Марсилия, като тимът събра актив от 29 точки и излезе на 2-ото място в класирането, като е с 12 точки зад лидера ПСЖ, но и с мач по-малко. Нант пък се намира на 13-ата позиция с 19 точки.