Гол от дузпа донесе радост на Брентфорд, Евертън е без победа в седем поредни мача

Брентфорд прекъсна серия от пет поредни мача без победа в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над Евертън на свой терен. Гол от дузпа на Айвън Тони в 24-тата минута донесе трите точки на "пчелилчките". Сривът в представянето на "карамелите" пък продължава и тимът на Рафаел Бенитес е без победа в седем поредни мача.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, но Брентфорд взе преднина с гол дузпа, реализирана хладнокръвно от Айвън Тони в 24-тата минута. Наказателният удар бе отсъден, след като главният рефер Дарън Ингланд бе призован от ВАР да изгледа на повторение инцидент между Таунзенд и Ониека в наказателното поле, при който първият вдигна високо крака си и закачи своя съперник, който вследствие на това се оказа с окървавена уста.

Двата отбора имаха по една добра възможност, като се изключи дузпата, но Рондон и Янелт ги пропуснаха.

След почивката Евертън доминираше, но Рондон и Иуоби се разминаха с изравнителното попадение.

След този двубой Брентфорд има 16 точки, докато Евертън е с една по-малко.