Локомотив (Сф) и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач с четири гола и сменен съдия

Локомотив (София) и ЦСКА 1948 завършиха 2:2 в единствения неделен мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Мачът на Националния стадион "Васил Левски" предложи добър футбол за родните стандарти, като към края главният рефер Ивайло Стоянов получи контузия, което доведе до неговата смяна. Резултатът беше открит от Октавио в 16-ата минута. Бразилският халф беше точен от дузпа. Три минути след това обаче Георги Русев изравни с удар отблизо. В добавеното време на първата част Александър Александров, който записа своя мач номер 100 за Локомотив, направи 2:1. Националът Ивайло Чочев се разписа за 2:2 в 58-ата минута.

29 Локомотив (София) - ЦСКА 1948

Срещата започна с опасен удар на Чочев. Полузащитникът стреля от воле, но не сполучи да намери мрежата на Александър Любенов. В 16-ата минута Симеон Петров фаулира Божидар Кацаров в наказателното поле на ЦСКА 1948 и реферът Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Зад топката застана Октавио, който излъга Даниел Наумов и прати топката в десния ъгъл - 1:0 за Локомотив!

Гостуващият тим отговори много бързо. В 19-ата минута Георги Русев посрещна центриране отляво на Крум Стоянов и отблизо порази целта - 1:1. Малко след изравняването от страна на ЦСКА 1948 Александър Александров прати топката зад Наумов, но попадението беше отменено заради засада на крилото на "червено-черните".

Последва греда в актива на домакините - след удар на Александър Александров от фаул, а в добавеното време на първата част Александров оказа на точното място в наказателното поле на ЦСКА 1948, като този път голът беше напълно редовен и Локомотив поведе за втори път в срещата.

В 58-ата минута гостите изравниха отново. От пряк свободен удар Ивайло Чочев стреля, а топката се отклони в Кацикас, за да смени посоката си и да влезе в опразнената врата от Александър Любенов, който беше тръгнал в другата посока - 2:2! В 85-ата минута се случи нещо необичайно - главният съдия Ивайло Стоянов получи схващане на прасеца, което наложи смяната му с четвъртия рефер Васимир Ел Хатиб. В крайна сметка съставите на Иван Колев и Николай Киров прибавиха по една точка в своя актив след тази среща.

Локомотив (Сф) 2:2 ЦСКА 1948

1:0 Октавио (16 - дузпа)
1:1 Георги Русев (19)
2:1 Александър Александров (45+)
2:2 Ивайло Чочев (58)

Стартовите състави:

Локомотив (Сф): 24. Любенов, 13. Селсо, 5. Кацикас, 6. Крачунов, 4. Орачев, 89. Матеус, 44. Кацаров, 58. Октавио, 7. Александров, 11. Лолала, 93. Пинсон.

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 7. Топузов, 77. Стоянов, 3. Пиргов, 87. Петров, 24. Марин, 18. Чочев, 37. Мартинов, 10. Русев, 33. Г. Иванов, 20. Бастунов.

Снимки: Владимир Иванов