Етър се върна на върха във Втора лига след рутинна победа срещу Добруджа

Етър се наложи над Добруджа като гост с класическото 3:0 в последния мач от 19-ия кръг и отново се изкачи на върха във Втора лига. Футболистите на Веселин Великов контролираха събитията на терена през целия двубой и съвсем заслужено стигнаха до успеха.
Срещата започна отлично за "болярите", които поведоха още в третата минута чрез Ловре Кнежевич. Нови две попадения през втората част - на Даниел Младенов (62) и Николай Янков (77), осигуриха ценните три точки на Етър. Това е втора поредна победа за "виолетовите", която ги връща на първата позиция, с точка повече от втория Миньор.

Добруджа продължава негативната си серия и вече 6 последователни мача добричлии не са стигали до успех в шампионата. Отборът, воден от Атанас Атанасов, заема предпоследно място в класирането с актив от 15 пункта.

Етър откри резултата още с първата по-опасна ситуация в двубоя. Ловре Кнежевич се измъкна между няколко противникови футболисти, направи двойно подаване с Радослав Апостолов и, излязъл очи в очи със стража на домакините, го преодоля хладнокръвно.

И в следващите минути гостите бяха по-активни, но трудно достигаха до вратата на Добруджа.
В средата на първото полувреме Николас Фемия пропиля чудесна възможност да удвои аванса на своя тим. Здравко Илиев предостави добро центриране в наказателното поле, но офанзивният футболист на "виолетовите" стреля встрани от целта.

Домакините създадоха първото си интересно положение в 36-ата минута. Том се отличи със страхотни индивидуални действия по десния фланг и подаде към Стефан Митев, който от движение нанесе много неточен удар.

До почивката Етър можеше да отбележи и второ попадение, след като Даниел Младенов бе изведен сам срещу Димитър Илиев и само добрата намеса на стража на добричлии запази резултата непроменен.

Втората част започна равностойно, а в 58-ата минута Радослав Апостолов засече с глава центриране от корнер, но изстрелът му профуча над горната греда.

Малко след като измина час игра на стадион "Дружба" Даниел Младенов нанесе втори удар по амбициите на Добруджа. Нападателят на "виолетовите" бе оставен необезкопояван в близост до точката за изпълнение на дузпа и от движение прати кълбото в мрежата на домакините.

В 77-ата минута Николай Янков се оказа на точното място, за да поеме избитата от ъглов удар топка, и с добре насочен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата направи резултата класически.

В самия край на мача Етър можеше да направи победата си още по-изразителна. Ромееш Ивей получи кълбото на отлична стрелкова позиция и нанесе удар, но със сетни усилия стражът на Добруджа успя да избие топката в страничния стълб.

ДОБРУДЖА 0:3 ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО)

0:1 Ловре Кнежевич (3)
0:2 Даниел Младенов (62)
0:3 Николай Янков (77)

ДОБРУДЖА: 1. Илиев (К), 27. И. Иванов, 21. Начев, 45. Бешев, 5. Минчев, 18. Адемов, 4. Идризов, 8. Максимов, 87. Станчев, 88. Том, 11. Митев

ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО): 13. Господинов, 21. Кръстев, 11. Младенов, 84. Илиев (К), 7. Станев, 22. Кнежевич, 26. М. Иванов, 16. Петков, 10. Фемия, 14. Апостолов, 20. Пехливанов