Кюстендил срази лидера в мач с две пропуснати дузпи

Кюстендил надви с 1:0 Балкан (Ботевград) в дербито на кръга в Югозападна Трета лига. В герой за домакините от стадион Осогово се превърна Марио Евтимов, който намери мрежата на Костадин Котев в 84-ата минута. Срещата предложи добър футбол за стандартите на третия ешелон, като в нея бяха пропуснати две дузпи.

През целия мач сините имаха предимство, което в крайна сметка успяха да превърнат в три точки. В 39-ата минута Марио Евтимов беше спънат от Симеон Иванов в границата на наказателното поле и реферът Георги Димитров посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът на Кюстендил Александър Александров, чийто удар обаче беше спасен от вратаря на гостите Котев. Три минути след това последният напрати груба грешка в опит да изпълни аут, подарявайки топката на Александров, но Евтимов не успя да се възползва от ситуацията и пропусна.

В 50-ата минута дузпа получиха и гостите от Ботевград, но Николай Цветков не успя да намери мрежата. Демона стреля високо над вратата и резултатът се запази 0:0. Така се стигна до 84-ата минута, когато Марио Евтимов матира Котев с удар отблизо след разбъркване около вратарското поле на тима от Ботевград. Така победата отиде на сметката на Кюстендил.

Кюстендил 1:0 Балкан (Ботевград)

1:0 Марио Евтимов (84)

КЮСТЕНДИЛ: 1. Димитров, 22. Бачовски, 66. Зюмбулев, 19. Граминов, 10. Илиев, 70. Стоянов, 7. Вълов, 8. Анастасов, 9. Александров (К), 11. Евтимов, 88. Велинов

БАЛКАН (БОТЕВГРАД): 1. Котев, 2. Йорданов, 7. Атанасов (К), 17. Апостолов, 8. Колев, 10. Цветков, 30. Иванов, 5. Василев, 19. Петков, 15. Бонев, 11. Руйчев