Ботев (Враца) и Царско село не излъчиха победител в битката на дъното

Oтборите на Ботев (Враца) и Царско село завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от 16-ия кръг на efbet Лига. Двата състава търсеха победата, като гостите от София бяха малко по-активни, но стражът на домакините Красимир Костов отново се отличи със страхотни намеси, за да донесе нова точка за своя тим.

Първият точен удар в мача дойде след само 120 секунди игра. Крилото на гостите Ален Стеванович овладя топката в наказателното поле и шутира, но право в ръцете на Красимир Костов.

В 15-ата минута Васил Шопов центрира отдясно към Димо Бакалов, който демонстрира добър контрол, но ударът му не успя да затрудни стража на врачани.

В 27-ата минута Виктор Василев надигра на десния фланг Сашо Александров и пусна пас в наказателното поле, но Дориан Бабунски и Матус се разминаха с кълбото.

В началните минути на втората част Дориан Бабунски бе намерен в наказателното поле от Диего, но топката бе неудобна, за да успее голмайсторът на тима да нанесе прецизен удар.

В 74-ата минута Бабунски майсторски изведе резервата Красимир Тодоров на перфектна позиция, но атакуващият футболист на домакините не успя да се справи с Янко Георгиев, който излезе и улови топката.

Отговорът на "царете" не закъсня, но Красимир Костов на два пъти успя да се намеси изключително майсторски, запазвайки мрежата си суха.

До края на мача и двата отбора се опитаха да стигнат до победата, но играчите не успяха да намерят правилния път към вратата.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЦАРСКО СЕЛО 0:0

Стартови състави:

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 94. Юлиян Ненов, 88. Йоан Бауренски, 16. Матеус Енрике, 20. Дориан Бабунски, 22. Диего Фераресо, 11. Виктор Василев

Царсло село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 83. Христо Попадийн, 80. Карлос Охене, 10. Лъчезар Балтанов, 93. Васил Шопов, 7. Димо Бакалов, 12. Диас Лукас, 8. Ален Стеванович