Храбрите момчета от Септември (Сф) не издържаха срещу Рейнджърс

Юношите на Септември (София) загубиха с 2:4 от връстниците си от Глазгоу Рейнджърс в Младежката Шампионска лига. Срещата се игра на стадион "Славия" в квартал "Овча купел". Момчетата на Иван Гешев записаха силно първо полувреме, но след почивката не издържаха на натиска на шотландския тим. В герой на мача се превърна английският нападател на гостите Тони Уестън, който порази на три пъти българската врата.

31 Септември - Глазгоу Рейнджърс

Мачът започва с опасни удари на Мартин Стойчев, които обаче не намериха мрежата на Рейнджърс. В десетата минута Уестън можеше да открие резултата, но гредата спаси стража на Септември Ивайло Илиев. След девет минути Уестън изскочи сам срещу Илиев, но българският вратар спаси майсторски. В 21-ата минута обаче деветката на Рейнджърс откри резултата с добавка. В 25-ата минута обаче Симеон Александров изравни с прецизен изстрел - 1:1.

В 30-ата минута Септември излезе напред в резултата! Стойчев порази вратата на шотландците с глава - 2:1! В последната минута на първото полувреме обаче Коул МакКинън направи 2:2 след поредно центриране в наказателното поле на тима от София. В 50-ата минута капитанът Панайот Пасков докосна попадението, но вратарят Джей Хогарт спаси удара му. Буквално в ответната атака Уестън се разписа за 3:2 - Рейнджърс отново поведе. В 71-ата минута централният нападател оформи своя хеттрик след разбъркване пред вратата на Септември.

Така Рейнджърс спечели с 4:2 двубоя в София, а през декември предстои реванш в Шотландия.

Септември (Сф) 2:4 Рейнджърс

0:1 Уестън (21)
1:1 Александров (25)
2:1 Стойчев (30)
2:2 МакКинън (44)
2:3 Уестън (51)
2:4 Уестън (71)

Стартовите състави:

Септември: 12. Илиев, 23. Стойков, 25. Цветанов, 6. Филипов, 26. Иванов, 18. Стоичков, 5. Пасков, 8. Колев, 10. Стойчев, 9. Михайлов, 7. Александров.

Рейнджърс: 1. Хогарт, 2. Дивайн, 5. Л. МакКинън, 4. Кинг, 3. Фрейзър, 8. К. МакКинън, 6. Милър, 10. Линдзи, 7. Лоури, 9. Уестън, 11. МакКоузланд.