Славия разгроми Царско село в мач със 7 гола и го остави на дъното в efbet Лига

Славия се върна на победния път в efbet Лига, след като постигна обрат над Царско село като гост. Двата отбора предложиха двубой, изпълнен с много положения пред вратите, който в крайна сметка бе спечелен от "белите" с 5:2.
Всичко започна много добре за тима на Любослав Пенев, който откри резултата в 9-ата минута чрез Лъчезар Балтанов. Още преди почивката Славия водеше с 2:1, след като Тони Тасев (10) и Емил Стоев (20) се разписаха. През второто полувреме Радослав Кирилов, Питър Макрилос и отново Тони Тасев оформиха разгромния резултат. Мартин Кавдански успя да реализира още едно попадение за "царете", което се оказа крайно недостатъчно, за да вземат домакините нещо от мача.

Славия задълбочи още повече кризата в отбора на Любослав Пенев, който остава на дъното в класирането с 10 точки. "Белите" поне временно се върнаха на третата позиция и изравниха точковия актив на втория ЦСКА - София.

Срещата започна вихрено и домакините откриха резултата още в 9-ата минута. Това стори Лъчезар Балтанов, който засече с глава центриране от корнер на задната греда.

След изпълнението на центъра "белите" организираха атака, която завърши с шут на Тони Тасев от малък ъгъл, Георгиев не реагира добре и позволи топката да мине през ръцете му за 1:1.

В 18-ата минута Тасев бе близо до второто си попадение, след като стреля опасно от пряк свободен удар, но със сетни усилия стражът на домакините успя да отбие топката в горната греда.
Само 120 секунди по-късно Емил Стоев получи страхотно подаване зад гърба на противниковата защита и хладнокръвно копна кълбото над Янко Георгиев, с което изведе своя отбор напред в резултата.

"Царете" можеха да възстановят равенството още след изпълнението на центъра. Миси Мезу се озова на отлична стрелкова позиция, но липсваше точност в удара му.
В средата на първото полувреме Лукас Диас опита интересно изпълнение от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от вратата на Светослав Вуцов.

16 Царско село - Славия 2:5

Малко преди да измине половин час игра Радослав Кирилов получи добро подаване в пеналтерията на Царско село, но от малък ъгъл не съумя да се разпише.

В 37-ата минута домакините организираха опасна атака, която завърши с удар на Миси Мезу, но Вуцов показа блестящ рефлекс и изби в корнер.

Още преди да бяха изминали 120 секунди след почивката Дарко Тасевски нанесе удар от въздуха, но за щастие на "царете" кълбото премина на сантиметри от левия страничен стълб.
Малко след това Лукас Диас се озова очи в очи със Светослав Вуцов, но вратарят за пореден път се намеси по чудесен начин.

В 58-ата минута Радослав Кирилов направи резултата 1:3. "Белите" изпълниха ъглов удар, а Янко Георгиев изби топката. Тя обаче попадна в капитана на Славия, който нанесе плътен изстрел по земя, с който направи домакинския страж безпомощен за трети път.

Царско село намали изоставането си четвърт час преди края на редовното време чрез Мартин Кавдански. В наказателното поле на "белите" се получи разбъркване след ъглов удар, а капитанът на "царете" се оказа най-съобразителен и бе на точното място, за да вкара за 2:3.

Славия отговори много бързо и само 2 минути по-късно Питър Макрилос отново осигури два гола аванс на своя отбор. "Белите" организираха бърза контраатака, при която Радослав Кирилов стреля от далечно разстояние. Янко Георгиев отново не се намеси по най-добрия начин и изпусна топката от ръцете си, а Макрилос дебнеше за подобна грешка и се разписа на опразнената врата.

В 84-ата Tони Тасев проби в противниковото наказателно поле и бе фаулиран, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Самият Тасев се нагърби с изпълнението и прати вратаря в обратния ъгъл, с което оформи крайното 2:5.

ЦАРСКО СЕЛО - СЛАВИЯ 2:5

1:0 Лъчезар Балтанов (9)
1:1 Тони Тасев (10)
1:2 Емил Стоев (20)
1:3 Радослав Кирилов (58)
2:3 Мартин Кавдански (74)
2:4 Питър Макрилос (76)
2:5 Тони Тасев (86)

Стартови състави:

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов, 8. Ален Стеванович, 10. Лъчезар Балтанов, 12. Диас Лукас, 25. Александър Александров, 29. Гаетан Мезу, 80. Карлос Охене, 83. Христо Попадийн

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертам Томбак. 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 16. Кемело Нгуена, 77. Георги Вълчев, 10. Радослав Кирилов, 88. Тони Тасев, 22. Дарко Тасевски, 71. Емил Стоев