Еквадор направи услуга на Аржентина

Еквадор победи Чили с 2:0 като гост в сблъсъка между двата тима от 14-ия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка. По този начин той направи голяма услуга на Аржентина, тъй като помогна на гаучосите още тази нощ да се превърнат в сигурен участник на Световното първенство в Катар през 2022 година, тъй като вече и на теория няма как да бъдат изместени от топ 4.

Гостите поведоха още в 9-ата минута, когато Анхел Мена центрира отдясно, топката не бе изчистена добре и стигна до Первис Еступинан, който с удар по земя в близкия ъгъл бе точен за 0:1.

В 14-ата минута Чили усложни още повече положението си, след като Артуро Видал с изпълнение от каратето вкара ритник в лицето на съперников футболист и получи директен червен картон.

Но проблемите на домакините не свършиха дотук, тъй като те се наложи да направят три принудителни смени още до почивката.

Гостите пък подпечатаха победата си с втори гол в добавеното време, дело на Мойсес Кайседо.

Така Еквадор взе ценен успех, с който е все по-близо до Мондиала в Катар, като се намира на 3-ото място във временното класиране с 23 точки. Чили пък остава на 6-ата позиция с 16 точки.