Трета поредна загуба за България (U19) в квалификациите за Евро 2022

Юношеският национален отбор на България до 19 години завърши квалификациите за Евро 2022 със загуба. "Лъвчетата" отстъпиха с 0:2 на Република Ирландия в третия мач от Група 6 и по този начин остават на дъното в таблицата с 3 поражения. Възпитаниците на Ангел Стойков не успяха да се разпишат и в двубоите срещу Босна и Херцеговина (0:2) и Черна гора (0:1).
Джони Кени откри резултата на стадиона в к.к. Албена от дузпа в 24-ата минута, а в заключителните моменти от срещата Къртин (81) сложи точка на спора с красиво попадение в близкия ъгъл. Гостите бяха по-активни през по-голямата част от мача и съвсем заслужено се поздравиха с 3-те точки днес.
С успеха съперникът ни си осигури участие в следващия етап на квалификациите за Евро 2022, но заради по-лоша голова разлика (+3) остава на втора позиция в Група 6 зад лидера Босна и Херцеговина (+6).

Още преди да е изминала и минута игра Айдомо Емаку се отскубна от опеката на противников играч и нанесе удар, но топката попадна право в тялото на Християн Славков. Българите отговориха с изстрел извън границата на наказателното поле, който обаче премина над вратата.

Последваха равностойни минути, в които липсваха опасности пред някоя от двете врати. В средата на първото полувреме Армстронг бе фаулиран в наказателното поле на "лъвчетата", а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Джони Кени се нагърби с изпълнението и с точен удар в долния десен ъгъл на вратата откри резултата. Родният страж хвана посоката на изстрела, но не успя да противодейства.

До края на първата част гостите бяха по-активни, като Хейс се отчете с пропуск пред българската врата и резултатът се запази непроменен до почивката.

След като измина час игра на стадион "Албена 1" Армстронг опита да изненада Славков, но ударът му се оказа прекалено слаб, за да затрудни вратаря на "лъвчетата".

В 81-ата минута Армстронг използва физическото си превъзходство и добре се пребори със защитник на България, след което пусна топката към Къртин, който стреля от движение в близкия ъгъл и не остави шансове за намеса на Християн Славков. При ситуацията родните национали претендираха за нарушение на Армстронг, но такова не бе отсъдено и попадението бе зачетено.

БЪЛГАРИЯ (U19) 0:2 Република Ирландия (U19)

0:1 - Кени (24) дузпа
0:2 - Къртин (81)

БЪЛГАРИЯ (U19): Християн Славков, Анастас Пемперски, Мартин Георгиев, Мартин Христов (К), Велислав Боев, Пламен Цончев, Станислав Дюлгеров, Стоян Стоичков, Стелиян Добрев, Мирослав Маринов, Мартин Сораков

Република Ирландия (U19): Дохърти, Абанкуа, Окагбуе, МакНълти (K), Къртин, Хенри-Франсис, МакДжанет, Кени, Емаку, Хейс, Армстронг