Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0

Чавдар (Етрополе) постигна важен успех и нанесе първа загуба на Кюстендил

Чавдар (Етрополе) нанесе първа загуба на Кюстендил в мач от 16-ия кръг на Югозападната Трета лига. Етрополци надвиха с 2:0 силния отбор на кюстендилци, който бе втори във временното класиране преди днешния мач. Двата тима предложиха много битка в средата на терена, но попаденията на Николай Ботев в края на първата част (45’) и на Калоян Тодоров в началото на втората част (57’) направиха разликата в мача. Двубоят се излъчи на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Срещата започна с много битка в средата на терена, но без особени интересни положения в първите 15-20 минути. В 20-ата минута Евтимов се отксубна от защитата на Чавдар, но не успя да реализира.

В 32-ата минута Александър Александров удари греда след като опита да центрира топката от почти аутлинията. В ситуацията обаче бранителят на домакините Николай Стоилков се контузи и не успя да продължи срещата.

В 44-ата минута след разбъркване в наказателното поле Ботев отправи хубав изстрел, но ударът му бе избит от голлинията. Само секунди по-късно при последвалия корнер именно нападателят на Чавдар (Етрополе) се извиси над всички и вкара с глава за 1:0.

Само 10 минути след началото на втората част домакините увеличиха преднината си. След силно изритана топка от вратаря Калоян Тодоров се откъсна зад отбраната и сам срещу стража на Кюстендил успя да вкара за 2:0.

Няколко секунди след това Ботев се откъсна отдясно и центрира по земя. Кълбото стигна до Тодоров, който опита удар, но Захари Димитров изби.

В следавщите минути Кюстендил натисна своя съперник в опит да се върне в мача, но безуспешно. Така кюстендилци записаха първа загуба през настоящия сезон и рискуват да изостанат още повече от първото място.

С тази победа Чавдар излиза на третото място във временното класиране, като събира 33 точки в общия си актив. Кюстендил остава втори засега с 2 точки повече.

ЧАВДАР (ЕТРОПОЛЕ) 2:0 КЮСТЕНДИЛ
1:0 Ботев (45)
2:0 Тодоров (57)

Стартови състави:

Чавдар: 22. Димитър Пангев, 28. Виктор Ергин, 6. Николай Стоилков, 3. Мартин Василев, 77. Георги Юруков, 5. Калоян Радков, 10. Руслан Иванов, 13. Калоян Тодоров, 23. Виктор Зоров, 9. Николай Ботев, 7. Николай Иванов

Кюстендил: 1. Захари Димитров, 22. Адриян Бачовски, 5. Боян Стойнев, 19. Любомир Граминов, 88. Денислав Велинов, 87. Евгени Гроздин, 7. Кирил Вълов, 11. Марио Евтимов, 9. Акександър Александров, 8. Виктор Анастасов, 17. Николай Орозов

Снимка: Facebook "PFC Chavdar Etropole"