Лудогорец бе катастрофа в защита и получи звучен шамар в Португалия

Отборът на Лудогорец загуби с 2:4 при визитата си на Брага в четвъртия си мач от Група "F" на Лига Европа. Българите не успяха да се противопоставят на съперника и въпреки че отбелязаха два гола, а имаха шанс и за повече, у зрителите не остана съмнение, че домакините заслужават повече успеха. Разградчани играха доста слабо в защита и допуснаха множество положения пред вратата си, така че четирите попадения са най-малкото, с което тимът се размина.

Пиерос Сотириу и Игор Пластун бяха точни за "орлите", докато за португалците точни бяха Ал Мусрати, Юри Медейрош, Галено и Марио Гонзалес. Стражът на разградчани Кристиян Кахлина, макар и да не се справи по най-добрия начин при някои от попаденията, спаси вратата си от още голове.

Наставникът на българите Станислав Генчев започна мача на вратата с Кристиян Кахлина, а в защита пред него - Сисиньо, Игор Пластурн, Оливие Вердон и Жордан Икоко. В халфовата линия действаха Клод Гонсалвеш, Шоу и Доминик Янков. По фланговете бяха Кирил Десподов и Мавис Чибота, а на върха на атаката - Пиерос Сотириу.

Първата много чиста опасност пред една от двете врати дойде в 21-ата минута. Тогава Галено бе допуснат да нахлуе по лявото крило и се доближи непосредствено до Кахлина. Ударът му обаче мина на сантиметри от гредата.

Малко по-късно Орта засече топката в наказателното поле, но за късмет на българите топката се отклони в гредата и след това за втори път тупна върху нея преди да излезе извън игра.

В 25-ата минута обаче вече нямаше подобен шанс и резултатът бе открит. Ал Мусрати се оказа на добра позиция за стрелба от дистанция и с мощен шут изненада Кахлина. Вратарят можеше да се намеси по-добре, но допусна топката да влезе във вратата му, след като първо начално успя да избие.

В 33-ата минута Лудогорец изравни. Янков намери по добър начин Сотириу в наказателното поле и кипърецът копна топката покрай Матеус за 1:1.

Само четири минути по-късно обаче Брага отново бе напред. Юри Медейрош бе оставен непокрит в наказателното поле и разстреля неспасяемо Кахлина.

Съвсем скоро домакините стигнаха и до трето попадение. Защитата на Лудогорец не успя да противодейства на комбинация на Брага и Галено се оказа на позиция в наказателното поле и Кахлина отново бе пронизан.

В началото на втората част Брага имаше няколко възможности да стигне до ново попадение, но завършващият удар не бе на ниво. В 58-ата минута обаче Лудогорец пропусна отлична възможност да намали отново резултата. Янков изведе Десподов сам срещу вратаря, но Матеус успя да отклони топката и тя мина покрай вратата.

В 73-ата минута Брага стигна до четвърти гол. Икоко допусна груба грешка и върна пас назад, който се оказа извеждащ за противниковия футболист Марио Гонзалес и останал сам срещу вратаря реализира за 4:1.

Скоро обаче Лудогорец отново намали. При центриране от ъглов удар Пластун се извиси и с глава реализира.

До края на мача Брага отново бе отборът, който бе по-близо до попадението, но Кахлина се намеси на няколко пъти. Лудогорец пък така и не успя да стигне до трето попадение и да притесни съперника в последните минути.

Така Лудогорец се отдалечава много от европейски мачове през пролетта. Класиране за елиминационната фаза на Лига Европа изглежда като мираж и минава през задължителни победи като гост на Цървена звезда и като домакин на Мидтиланд и в същото време сърбите да не вземат точка от Брага. Към момента Лудогорец е на последно място с една точка, датчаните са с пет, Звезда е със седем, а португалците са лидер с девет. За да се класира поне за преминаване в турнира за Купата на конференциите, "орлите" ще трябва да победят задължително Мидтиланд в последния си мач, като преди това са взели поне точка в Белград, а датчаните са загубили от Брага.

БРАГА 4:2 ЛУДОГОРЕЦ
1:0 Мусрати (25)
1:1 Сотириу (33)
2:1 Медейрош (37)
3:1 Галено (40)
4:1 Гонзалес (73)
4:2 Пластун (79)

БРАГА: 1.Матеус, 2.Коуто, 15.Оливейра, 4.Лейте, 5.Секейра, 45.Медейрош, 8.Мусрати, 88.Кастро, 90.Галено, 99.Оливейра, 21.Орта

ЛУДОГОРЕЦ: 71.Кахлина, 4.Сисиньо, 24.Вердон, 30.Пластун, 22.Икоко, 64.Янков, 8.Гонсалвеш, 23.Шоу, 13.Чибота, 11.Десподов, 19.Сотириу