Туку Корея преодоля съпротивата на Удинезе за радост на Интер

Интер постигна домакинска победа с 2:0 над Удинезе в ранния мач от неделната програма на 11-ия кръг в Серия А. В герой за „нерадзурите“ се превърна Хоакин Корея (60’, 68’), който отбеляза и двата гола за успеха на италианския шампион.

Симоне Индзаги направи цели седем промени в състава си след победата с 2:0 срещу Емполи в сряда. Четиримата, които запазиха титулярните си места, бяха вратарят Самир Ханданович, защитникът Алесандро Бастони и халфовете Николо Барела и Марсело Брозович. Така този път двамата в атака бяха Един Джеко и Туку Корея. Гостите пък бяха подредени в 3-4-3 с Бето като централен нападател и Роберто Перейра и Айзък Съксес по двата фланга.

В петата минута Йенс Ларсен пробва шут по земя, който въобще не затрудни Ханданович. В десетата Барела пробва воле, което мина малко над вратата. В 13-ата домакините проведоха опасна контраатака, при която халфът този път нанесе удар по земя, който обаче беше отразен от Марко Силвестри. Две минути по-късно Барела отново стреля, като прати топката далеч от вратата. В 17-ата италианският национал направи поредния си пропуск в мача с шут от разстояние.

В 21-ата минута при центриране от корнер Андреа Ранокия игра с глава, но не успя да насочи топката достатъчно добре. В 26-ата Барела стреля право в тялото на Силвестри, а Дензъл Дъмфрис не успя да направи добавка. В 36-ата вратарят на гостите увисна при дълго изпълнение на тъч, но защитниците му се справиха с Джеко и си спечелиха фал в атака, което предизвика гневна реакция от страна на нападателя. До края на полувремето нямаше други опасности пред двете врати.

В началото на втората част "нерадзурите" наложиха натиск върху своя противник, но не успяваха да застрашат вратата му. Така се стигна до 60-ата минута, когато Корея осъществи впечатляващ пробив, който завърши с негов гол за 1:0. В 68-ата Джеко се озова очи в очи срещу Силвестри, който отрази неговия шут, а добавката на Дъмфрис беше блокирана от противников играч. Секунди по-късно обаче Интер все пак удвои преднината си. Тогава именно Дъмфрис намери Корея на границата на наказателното поле, а със силен изстрел аржентинецът отбеляза втория си гол в мача, след което веднага беше заменен от Алексис Санчес

В 79-ата минута далечен удар на Перейра профуча над вратата. В 81-ата Ханданович изби опасен шут на резервата Жерард Деулофеу в корнер. При последвалото му изпълнение настъпи разбъркване в наказателното поле, при което именно испанецът се разписа, но това стана при вдигнат флаг за засада. В 87-ата резервата Толгай Арслан стреля от малък ъгъл, за да може Ханданович да улови топката. Това беше и последното по-интересно положение в двубоя.

Така Интер остава трети в класирането, но вече с 24 точки или с 4 по-малко от лидерите Наполи и Милан преди техните мачове от деня. Удинезе пък е на 14-ата позиция с 11 спечелени пункта.

ИНТЕР - УДИНЕЗЕ 2:0

1:0 Корея (60')

2:0 Корея (68')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Ранокия, Бастони, Дъмфрис, Барела, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Джеко, Корея

Удинезе: Силвестри, Бекао, Нуйтинк, Самир, Молина, Яяло, Макенго, Ларсен, Перейра, Съксес, Бето