Моралес: Червен картон в пореден мач, не искам да съм хитрец, но какво да кажа на момчетата?

Ботев (Враца) загуби с 0:1 гостуването си на Славия, а врачани отново играха дълго време с човек по-малко този път заради директен червен картон на Чавдар Ивайлов.

След срещата наставникът на Ботев Даниел Моралес се оплака от съдийството, тъй като техни играчи са гонени в три от последните четири шампионатни двубоя.

“Не искам да съм хитрец. Момчетата се бориха с човек по-малко. Първото полувреме имахме шанс в една-две ситуации. Не знам какво да ти кажа. Не искам да се оправдавам, но когато гледаш ситуацията с ВАВ, трябва да се гледа дали има намерение умишлено да счупи крака, или не. Червен картон в пореден мач. Дузпи в 6-ата минута. Какво да кажа на момчетата, какво да направя, каква система да играем? Това са 30 деца, 30 семейства. Какво да им кажа?

Има нагласа, която е против нас. Това ме боли.

Второто полувреме Славия нямаше положение, но като цяло 1:0 за Славия и ние се прибираме без точки. Това ме боли.

При 11:11 можеше да ни бият и с пет гола, но може и да не е така. Славия е добър отбор, но ние дойдохме да вземем нещо. Не се предаваме и даваме всичко от себе си. Ако не беше червеният картон, можеше по друг начин да се развие мачът.

Фаул за нас, но директен червен картон срещу Локо Сф. 17-годишно момче, което иска да играе футбол. Да гледаме статистика как се получават картоните?

Днес се извиних на Виячки, защото фаулът на Чавдар Ивайлов беше груб, но неумишлен. Борим се в Ботев (Враца), даваме си живота”, коментира Моралес.