Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Кайседо изпрати 10 от ЦСКА - София на 1/4-финал за Купата

ЦСКА - София се класира за 1/4-финалите за Купата на България след домакински успех с 2:0 над Арда.

В герой за червените се превърна Жорди Кайседо, който се разписа на два пъти в 22-ата и 36-ата минута.

20 ЦСКА - София - Арда

Домакините играха с човек по-малко от 54-ата минута след директен червен картон на Мазику, но и това не помогна на тима от Кърджали да стигне дори до почетен гол.

Сред 11-те на червените се завърна Кери, който доскоро лекуваше контузия.

В 7-ата минута Жорди Кайседо изпрати топката във вратата на гостите, но попаднието беше отменено заради нарушение на нападателя срещу Иван Караджов.

В 19-ата минута Арда за малко не откри резултата. Рубежич надскочи Лам и Матей след центриране от фаул и стреля с глава, но покрай дясната греда. Само 120 секунди по-късно Делев опита да изненада Евтимов с далечен шут от малък ъгъл, но вратарят на червените внимаваше и спаси.

Футболистите на Стойчо Младенов отговориха на предизвикателството в 22-ата минута, когато откриха резултата. Лам продължи с глава към Кайседо центриране от корнер и таранът на домакините също с глава реализира от метър и половина пред голлинията.

В 36-ата минута ЦСКА - София удари за втори път. Матей изведе Йомов зад синята отбрана, крилото намери Кайседо и за еквадореца не представляваше проблем да реализира на празна врата за 2:0.

В 52-ата минута Греъм Кери опита коварен изстрел извън наказателното поле, но Караджов внимаваше и изби в корнер. Само 120 секунди по-късно Брадли Мазику остави своите съотборници с човек по-малко, след като фаулира Коконов, който се откъсваше очи в очи с Димитър Евтимов.

След червения картон Арда започна да владее по-дълго топката от своя опонент, но така и не успяваше да създаде някакво по-опасно положение пред Евтимов. Това се промени в 85-ата минута, когато след центриране от корнер Жуниньо отклони топката с глава, но Кайседо изчисти от голлинията.

ЦСКА - СОФИЯ - АРДА 2:0

1:0 Жорди Кайседо 22
2:0 Жорди Кайседо 36

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 19. Турицов, 2. Матей, 18. Мазику, 29. Лам, 3. Жеферсон, 21. Юга, 8. Кери, 10. Йомов, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

АРДА: 12. Караджов, 8. Желев, 9. Делев, 11. Георгиев, 17. Коконов, 18. Рубежич, 19. Руменов, 24. Петков, 71. Крумов, 80. Котев, 98. Йорданов

Снимки: Владимир Иванов