Сасуоло шокира Ювентус в Торино и сложи край на серията на "бианконерите"

Сасуоло записа едва втората си победа срещу Ювентус в историята, след като изненада с 2:1 "бианконерите" на "Алианц Стейдиъм" в двубой от десетия кръг на Серия "А". Давиде Фратези даде аванс на гостите в 44-тата минута, а Уестън Маккени изравни в 76-ата. Максим Лопес донесе победата на Сасуоло буквално в последната секунда на добавеното време. Така приключи серията на Ювентус от девет поредни мача във всички турнири без загуба.

Федерико Киеза, Пауло Дибала и Матайс де Лихт се завърнаха в титулярния състав на "бианконерите", след като Макс Алегри бе решил да ги остави на пейката за началото на дербито с Интер през уикенда. Матия Перин стартира на вратата на Юве. Адриен Рабио също бе титуляр, след като изкара период, в който бе под карантина след положителен тест за COVID-19.

В състава на Сасуоло имаше една промяна в сравнение с мача с Венеция. Филип Джуричич пропусна двубоя заради контузия. Вместо него започна Хамед Траоре.

Юве стартира силно и от самото начало натика съперника си в неговата половина. Отбраната на Сасуоло обаче действаше в много добър синхрон и в първите 10-ина минути няколко опасни нападения на домакините завършваха със засади, в които най-често изпадаше Мората.

Иначе още във втората минута Бонучи бе изпуснат на далечната греда и засече отблизо центриране отдясно, но опитният бранител като по чудо не уцели вратата, стреляйки встрани. В 13-ата минута Макс Алегри трябваше да направи принудителна смяна, след като Де Шилио, който се представяше много добре в последно време, получи контузия. Мястото му зае Алекс Сандро.

След първия 1/4 час Сасуоло започна все по-често да изнася играта в половината на Юве. В 19-ата минута Маккени сгреши в центъра, топката стигна до Берарди, който нанесе много хубав удар от границата на наказателното поле, с който насочи топката към левия ъгъл. Перин обаче се намеси блестящо и изби в корнер.

В 37-ата минута Дибала стреля добре от около 22 метра, но топката срещна дясната греда.

Четири минути след това аржентинецът успя да спечели битката за една висока топка в наказателното поле и да свали с глава към Киеза, който обаче шитура високо над вратата.

В 44-тата минута Сасуоло откри резултата. Дефрел пусна топката между Бонучи и Сандро, като по този начин изведе Фратези, който се вряза между двамата бранители на Юве и стреля в левия ъгъл за 0:1.

На почивката Алегри замени Рабио с Куадрадо. В 58-ата минута именно колумбиецът можеше да изравни резултата, но ударът му бе изчистен от голлинията от Айхан. Малко след това хубав изстрел на Дибала без избит от Консили, а впоследствие удар с глава на Киеза премина над вратата.  Натискът на Юве все пак даде резултат в 76-ата минута, когато Маккени засече с глава центриране на Дибала от фал.

В 94-тата минута Лопес получи страхотен извеждащ пас от Берарди, след което прехвърли Перин, който докосна топката, но въпреки това тя се озова във вратата му. Така за първи път изобщо Сасуоло успя да победи Ювентус като гост.