100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Петко Христов и компания пропуснаха да победят „грифоните“

Отборите на Специя и Дженоа завършиха наравно 1:1 на „Алберто Пико“ в мач от междинния 10-и кръг в Серия А. Цял мач за „орлетата“ записа българският национал Петко Христов, който се представи на добро ниво.

Първото полувреме беше безинтересно и липсваха всякакви положения за гол. След почивката обаче домакините заиграха много силно и могат само да съжаляват, че не постигнаха победа в този мач. В 58-ата минута Емануел Джеси нацели далечната греда с шут по земя. В 64-ата именно той можеше да открие резултата, но някак си от един-два метра разстояние прати топката над вратата. Само две минути по-късно Еди Салседо изпълни пряк свободен удар. Топката се отби в стената от играчи и попадна в резервата Ебрима Коли. Той стреля, като топката срещна първо гредата, а след това и гърба на вратаря Салваторе Сиригу, за да влезе в мрежата му за 1:0.

В 78-ата минута Мбала Нзола можеше да удвои преднината на „бианконерите“, но стражът отрази неговия шут. В 82-ата Коли също се отчете с пропуск. В 84-ата Сиригу изби удар на Джеси и така „грифоните“ организираха опасна контраатака. В нея Фелипе Кайседо преодоля вратаря Иван Проведел, който беше принуден да го фаулира. Така съдията посочи бялата точка, откъдето капитанът на генуезците Доменико Кришито оформи крайното 1:1.

Така Специя е 17-и в класирането с актив от 8 точки, а Дженоа е с една позиция по-надолу в зоната на изпадащите след седмия си пореден мач без победа.