Дунав (Русе) с десета поредна победа

Дунав (Русе) взе десета поредна победа от изиграните десет кръга в Североизточната Трета лига. Този път лидерът в първенството спечели дербито в Попово срещу Черноломец с 2:1.

Стана здрав мач, като освен в резултата, русенци имаха превес във владеенето на топката, създадоха и повече положения за гол.

През първото полувреме Пламен Иванов пропусна да вкара за домакините. Преслав Петков пък отправи хубав удар, но поповския вратар спаси. Малко преди почивката Теодор Костов центрира и Йордан Димитров откри резултата с глава – 0:1. В средата на втората част пак Костов центрира и Василен Марков вкара с глава второто попадение за Дунав.

Диян Димитров върна интригата в 71-ата минута, когато се възползва от подхлъзването на противниковите бранители, укроти центрираната топка на гърди и я насочи в мрежата за окончателното 1:2.

В оставащото време Йордан Димитров и Джан Хасан пропуснаха да вкарат за гостите.