Черноломец (Попово) взе битката за третото място

Черноломец (Попово) надигра с 3:0 у дома Ботев (Нови пазар). Двубоят е от деветия кръг на Североизточната Трета лига. Мачът беше задочна битка за третото място в класирането. В нея освен трите гола имаше дузпи, нерви и червен картон. Заслужен успех за домакините с оглед случилото се на терена. Тихомир Кънев откри резултата в 8-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на съперник. Въпреки надмощието си, поповци така и не успяваха да реализират втори гол на успокоението. Това все пак се случи в средата на втората част, когато точен беше Диян Димитров. После отборът му остана с намален състав, заради червен картон на Кънев. Екшънът продължи до самия край. В 83-ата минута Диян Димитров направи резултата класически. Малко след това рефера отсъди втора дузпа за Черноломец, но капитана Беадир Беадиров не успя да я вкара.