Лудогорец вдигна мерника на титуляр

Спортно-техническият щаб на Лудогорец е крайно недоволен от представянето на Оливие Вердон, пише „Тема спорт“. Централният защитник бе сменен още на почивката при домакинската загуба с 0:1 от Брага в група F на Лига Европа, но не става въпрос за контузия. След поражението орлите останаха на последно място в класирането, като имат само една точка след три изиграни двубоя.

Лудогорец не се противопостави на Брага - "орлите" без голово положение в Разград

Вердон започна много колебливо срещата. Още в 6-ата минута португалците удариха греда след неубедителна негова намеса. Секунди по-късно Рикардо Орта вкара единствения гол в срещата, като защитникът действаше неориентирано. През второто полувреме вместо него се появи украинецът Игор Пластун.

До момента 26-годишният Вердон има 3 мача в Първа лига. Националът на Бенин е бил на терена и във всичките 11 евродвубоя на разградчани през сезона.

Медиите в Португалия отбелязват отличната игра на Брага, като описват атаката за гола на капитана Рикардо Орта като „мълниеносна“. На Иберийския полуостров са убедени, че тимът ще продължи и напролет в Лига Европа. Брага е втори с 6 точки, докато Цървена звезда е със 7.