Лудогорец не се противопостави на Брага - "орлите" без голово положение в Разград

Шампионът Лудогорец загуби третия си мач от Група “F” на Лига Европа. “Орлите” бяха надиграни с 0:1 като домакин от португалския Брага. Попадението падна още в началото на мача и така и не бе върнато от страна на разградчани.

25 Лудогорец - Брага

Гостите от Иберия показаха по-разумна игра от нашия първенец и в нито един момент не оставиха съмнение, че заслужават повече трите точки. Единственото съжаление, което могат да имат играчите на Станислав Генчев е, че ВАР не разгледа една спорна ситуация в наказателното поле на Брага, при което можеше да бъде отсъдена дузпа. В останалата част от времето българите не показаха, че имат идея как да стигнат до попадение.

Наставникът на българите започна на вратата с Кристиан Кахлина, а пред него в защита бяха Жордан Икоко, Жозуе Са, Оливие Вердон и Шакил Пинас. В халфовата линия действаха Клод Гонсалвеш, Стефан Баджи и Доминик Янков. В нападение бе Пиерос Сотириу, подпомаган от Кирил Десподов и Бърнард Текпетей по двете крила.

Първата опасност в срещата бе в полза на гостите. Юри Медейрош бе оставен на стрелкова позиция на границата на наказателното поле и с левия крак стреля. Вратарят Кахлина не мръдна, но за негов късмет топката се удари в гредата.

Две минути по-късно обаче Брага откри резултата. Нуно Секейра нахлу в наказателното поле и върна назад към Рикардо Орта, който без да се бави прати топката в мрежата.

В десетата минута гол за Лудогорец бе отменен. След центриране от фаул Са засече кълбото в мрежата, но страничният съдия вдигна флага си за засада и повторенията и проверката на ВАР показаха, че е бил прав.

Последваха равностойни минути, но към средата на частта португалците взеха инициативата. Атаките им изглеждаха по-опасни от българските, но така и не успяха да стигнат до чисто положение пред Кахлина. Лудогорец от своя страна също не застраши Матеус, като единственият точен удар бе дело на Сотириу, но макар и силен, се оказа право в ръцете на стража на съперника.

През втората част Брага продължи да контролира действията на терена. Гостите действаха рационално и не позволиха никаква опасност пред вратаря си. От друга страна пък контраатаките им предвещаваха напрежение пред Кахлина.

Единственото по-интересно нещо в половината на Брага дойде десетина минути преди края на мача. Тогава резервата Чибота навлезе в полето и опита да финтира съперников бранител. Получи се рикошет, при който останаха съмнение, че топката се отбива в ръката на защитника, но ситуацията така и не бе разгледана от ВАР, въпреки претенциите на играчите на Станислав Генчев.

Така или иначе Лудогорец така и не показа, че знае как да стигне поне до точката и трябваше да се примири с поражението.

Така след изиграването на половината срещи от груповата фаза към момента родния шампион е на последно място в Група “F”. Лудогорец е с една точка в актива си. Брага от своя страна е с шест и е на втора позиция. Лидер е Цървена звезда със седем. Трети е датският Мидтлиланд с две.

ЛУДОГОРЕЦ 0:1 БРАГА
0:1 Орта (7)

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 22. Икоко, 32. Са, 24. Вердон, 6. Пинас, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 64. Янков, 37. Текпетей, 11. Десподов, 19. Сотириу

БРАГА: 1. Матеус, 5. Секеира, 4. Лейте, 15. Оливейра, 70. Фабиана, 88. Андре Кастро, 8. Ал Мустафи, 45. Юри, 21. Хорта, 90. Галена, 9. Абел Руис