Локомотив (Сф) с отборната титла на България по бокс при юношите

Локомотив (София) спечели втория кръг на Държавното лично отборно първенство по бокс за юноши. "Железничарите" взеха общо пет златни медала на турнира, който се проведе в Горна Оряховица.

Така те триумфираха и с отборната титла за тази година с актив от 67 точки, пред ЦСКА с 33 точки и БК Русе с 29 точки в крайното класиране.

Първенството премина при сериозен интерес, като участие в него взеха цели 127 боксьори от 37 клуба от страната.

Талантите на Локомотив София достигнаха до 5 златни и 2 сребърни отличия, като те имаха и най-много представители - 12.

С титли за "железничарите" се поздравиха Александър Александров (50 кг), Петър Арсовски (52 кг), Константин Костов (57 кг), Тони Илиев (60 кг) и Жан-Божидар Сидеров (75 кг).

На второ място в подреждането във втория кръг се нареди Юнайтед Пловдив. Тимът излъчи трима шампиони в лицето на Мартин Колев (44 кг), Евелин Колев (46 кг) и Атанас Кръстев (+80 кг).

Бронзовите медали в Горна Оряховица взе БК Русе, който излъчи един победител - Красимир Павлов