Трима наши ще спорят за златото на световното по кикбокс

България излъчи трима финалисти на Световното първенство по кикбокс, което се провежда в италианския град Йесоло. На финал се класираха трима наши състезатели в леките стилове на татами.

В петък за златните медали ще се борят носителят на световна титла от 2019 г. Борислав Радулов в стил Пойнт файтинг, кат. до 57кг.. Калина Колева в стил киклайт, кат. до 55кг. и Кирил Илиев в стил киклайт, кат. до 57кг.

В тежките стилове на Ринг, България продължава борбата за медалите само с Георги Денев в стил К1, категория до 57кг., който в петък ще се качи на ринга за своя полуфинал.

До момента кикбоксьорите ни спечелиха 1 сребърен медал и 7 бронза. Ветеранът Бойко Янчев спечели сребърно отличие в стил киклайт, категория над 94кг. С бронзови медали от Световното първенство в Италия ще се завърнат Христо Христов в стил фул контакт, кат. до 75кг., Никола Николов в стил лоу кик, кат. до 81кг., Димитър Стоянов стил К1, кат. до 71кг., Кирил Илиев в стил лайт контакт, кат. до 57кг., Калина Колева стил лайт контакт, кат. до 55кг..

С бронзови отличия, но не заради загуби, а защото при второ тестване дадоха положителен резултата за Ковид–19 остават нашите титуляри в категориите и стиловете си: Иван Кръстанов стил киклайт кат. до 79кг. и капитана на националния отбор на татами стиловете Кристина Николова в стил киклайт, кат. до 50кг. Двамата ни кикбоксьори така и не получиха своя шанс да стигнат до финала, който им беше сигурен заради наложените мерки в страната и изваждането им от състезанието.

Трима български финалисти на татами:
1.Борислав Радулов Пойнт файтинг до 57 кг.
2.Калина Колева киклайт до 55 кг.
3.Кирил Илиев киклайт до 57кг.

На Ринг продължаваме само с Георги Денев К1 до 57кг., който в петък играе полуфинал. Сребърен медал за нашия ветеран Бойко Янчев киклайт +94кг.