Атлетик (Куклен) взе регионалното дерби с Асеновец

Атлетик (Куклен) взе регионалното дерби с Асеновец. Двубоят бе отложен от 7-ия кръг на ЮИ Трета лига и се игра в сряда в Куклен. Още до полувремето домакините водеха с 2:0, но през втората част гостите от Асеновград се мобилизираха и бяха малко по-ефективни.

Все пак кукленци взеха своето и спечелиха с 3:2. Неджип Неджип реализира за гостите, а в самия край на мача точен за тях бе и Тодор Тодоров, който пък бе изгонен. Атлетик е седми с 16 точки, а Асеновец девети с 14 точки в класирането. В следващия кръг кукленци са домакини на Крумовград, а Асеновец на хасковския обединен клуб Саяна. Днес хасковлии победиха с 2:1 Димитровград в мач от Купата на АФЛ.