Филаделфия смаза Бостън в мач с девет гола

Отборът на Филаделфия Флайърс победи с 6:3 Бостън Брюинс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Това бе втори успех в три мача от началото на сезона за "летящите", които вече имат и 16 попадения на сметката си - най-много от всички отбори от началото на кампанията.

В "Уелс Фарго Сентър" домакините нанесоха решителния си удар в последната третина, в която вкараха три безответни гола. Кам Аткинсън даде преднина на Филаделфия в деветата минута на мача, но Карсън Кюлман изравни малко след това. Филаделфия все пак се оттегли с аванс на първата почивка с гол на Жоел Фарабий 10 секунди преди сирената.

Скот Лоутън покачи на 3:1 почти веднага след началото на втория период, но Бостън се върна в мача с голове на Тейлър Хол и Брад Маршан за 3:3.

В заключителната част обаче на леда имаше само един отбор и той бе този на домакините. Кам Аткинсън вкара за 4:3 по-малко от минута след подновяването играта, а Травис Конечни покачи на 5:3 в средата на третата третина. Крайното 6:3 оформи Шон Кутюрие с първия си гол за сезона.