Новата ера в Нюкасъл започна с 10 минутен ентусиазъм, но след това Тотнъм показа по-голямата си класа

Отборът на Нюкасъл направи фалстарт на новата ера в клуба след закупуването на “свраките” от инвестиционния фонд на Саудитска Арабия и първия си мач с 2:3 като домакин от Тотнъм в мач от 8-ия кръг на Премиър лийг. Попаденията за домакините бяха дело ан Калъм Уилсън (2’) и Ерик Дайър, който си отбеляза автогол в края на срещата. Головете за “шпорите” пък бяха дело на Танфи Ндомбеле (17’), Хари Кейн (22’) и Хюн-Мин Сон (45’). Това остави Нюкасъл като един от трите тима в първенството без записан успех и единственият, който все още не е записал суха мрежа.

Страхотната атмосфера по трибуните бе помрачена и от прекъсване седем минути преди края на първата част, когато фен на трибуните получи сериозен медицински проблем и това наложи спирането.

Новото начало претърпя фалстарт: Нюкасъл - Тотнъм бе временно спрян

Играчите на Стив Брус започнаха вихрено и откриха резултата още във втората минута, по този начин дадоха летящ старт на препълнения “Сейнт Джеймсис Парк. Прекрасно центриране отдясно на Хавиер Манкийо след добро разиграване пред наказателното поле бе посрещнато от Калъм Уилсън, който изпревари бранител на Тотнъм, и прати топката с голяма сила зад гърба на Юго Лорис за 1:0.

Само четири минути след това Хари Кейн бе изведен зад гърба на бранителите и прехвърли елегентно Карл Дарлоу за 2:1. Това бе и първото попадение на капитана на Англия в Премиър лийг.След допуснатото попадение играчите на Нуно Еспирито Санто установиха сериозна доминация в срещата и в 18-ата минута успяха да изравнят. Серхио Регилон пое перфектно една дълга топка отляво, прати я към Танги Ндомбеле на границата на наказателното поле, а французинът стреля отлично и отбеляза за 1:1.

В края на полувремето играта бе спряна за няколко минути, след като човек на трибуните имаше сериозен здравословен проблем и трябваше да се намеси медицински екип. Първи внимание към проблема привлече Серхио Регилон, а впоследствие лекарите на двата отбора също се включиха в спасяването на живота на фена. Впоследствие играчите бяха прибрани в тунела 7 минути преди края на полувремето.

Играта бе подновена след около 10 минути и малко след това лондончани успяха да достигнат до трето попадение. Лукас Моура намери много добре Хари Кейн в наказателното поле, той даде успореден пас и там Сон просто сложи крак и отбеляза за 3:1 в полза на “шпорите”.

Второто полувреме отново започна с тотална доминация на играчите на Еспирито Санто, а тези на Стив Брус по-скоро опитваха да оцелеят без да допуснат нови попадения. “Шпорите” играеха добре и достигаха до положения, но не успяваха да осъществят качествен завършващ удар, за да отбележат нов гол.

Мениджърът на “свраките”, за когото това бе юбилеен мач номер 1000, пусна в игра и лекуващит до скоро травма Джонджо Шелви, но и това не оказа особен ефект върху много вялото представяне на неговия тим. Халфът обаче престоя на терена само до 80-ата минута, когато получи втори жълт картон и бе изгонен. Изненадващо в 89-ата минута домакините все пак достигнаха до второто попадение, когато едно центриране в наказателното поле, което не летеше към играч на Нюкасъл, се отклони в тялото на Ерик Дайър и влетя в мрежата на Тотнъм за 2:3.

С тази загуба Нюкасъл продължава да е на предпоследното място в класирането с 3 точки, а Тотнъм е 5-и с 15 точки.