Страхотна Боряна Калейн с пет златни медала преди Световното

Боряна Калейн спечели всичките пет златни медала на турнира по художествена гимнастика "Чалъндж къп" в румънския град Клуж Напока.

Българката, която вчера стана шампионка в многобоя, беше безапелационна в представянето си и на финалите днес и завоюва четирите златни отличия. Втората националка Татяна Воложанина се класира пета на обръч и на бухалки, шеста на лента и осма на топка.

По-рано днес Калейн триумфира на финалите на обръч и на топка. Тя показа страхотна игра и беше оценена с 26.650 точки на обръч и 27.800 точки за невероятната си композиция с топка. На бухалки 21-годишната Калейн получи 26.750 точки, а на лента има оценка от 24.200.

Воложанина се нареди пета на обръч с 24.450 точки и получи най-висока оценка за трудност с тяло от всички финалистки - 5.8 точки. На топка тя допусна грешка и остана осма с 22.850 точки. На бухалки Воложанина зае пето място с 25.300 точки, а на лента е шеста с 21.200 точки.

На обръч втора и трета са съответно Ирина Аненкова (Русия) с 26.150 точки и Даря Трубникова (Русия) с 25.450.

На топка сребърното отличие взе Даря Трубникова с 26.150 точки, а бронзова медалистка стана Александра Аджурджукулезе (Италия) с 24.700 точки. На финала на бухалки втора е Ирина Аненкова с 26.500 точки, а третата позиция зае Даря Трубникова с 25.800.

Сребърното отличие на лента стана притежание на италианката Милена Балдасари с 23.750 точки, а трета е сънародничката й Александра Аджурджукулезе с 23.150 точки.

За гимнастичките това е последна проверка преди Световното първенство в Япония в края на месеца. Главен съдия на турнира и представител на ФИГ е легендарната Мария Гигова, а съдия за България е Филипа Филипова.