Райо Валекано продължава без грешка у дома (видео)

Райо Валекано направи обрат с 2:1 като домакин срещу Елче в мач от 9-ия кръг на испанското първенство. Гостите излязоха напред в резултата в 14-ата минута, когато аржентинският нападател Лукас Бойе с индивидуална акция направи за смях отбраната на на Райо и изпрати топката във вратата с удар от дъгата на наказателното поле, като и стражът на домакините Столе Димитриевски не се намеси по най-удачния начин.

В 26-ата минута Марио Ернандес изравни резултата с гол с глава след центриране на Санти Комесаня. Вторият гол за Райо пък бе дело на Ранди Нтека в 65-ата минута. Нтека се бе появил в игра от пейката само три минути по-рано и опъна мрежата с хубав изстрел от далечно разстояние.

Така Райо Валекано продължава да е без загубена точка на своя стадион “Вайекас” - 4 победи от 4 мача у дома. Райо вече е четвърти във временното класиране с 16 точки. Елче пък е 14-и с 9 точки, като днес претърпя трето поредно поражение като гост.