Янаки Смирнов поведе малките „соколи“ за разгромна победа

Вторият отбор на Спартак (Варна) надви гостуващия му Доростол (Силистра) с 5:0. Двубоят бе част от деветия кръг на Североизточната Трета лига. В основата на този най-голям успех към момента на тима в мъжкия аматьорски елит е капитанът Янаки Смирнов. Той реализира два гола и изработи още толкова. В 21-ата минута изведе Никола Владев на стрелкова позиция и стана 1:0. Четвърт час по-късно Смирнов прехвърли топката зад защитата към Тугай Неджет, който удвои.

Резултати и голмайстори от 9-ия кръг на Североизточната Трета лига

Десетина минути след почивката варненския капитан реализира от фаул. В 81-ата минута пък вкара за втори път, възползвайки се от пас на съотборник. Малко след това Александър Янчев пусна топката пред празната врата и влезлият като резерва Константин Богданов фиксира крайното 5:0. Още положения за гол създадоха домакините. Гостите пък играха почти цяло второ полувреме с 10 футболисти, защото Станислав Джамбазов извърши нарушение и получи втори жълт и червен картон.