Майк Тайсън с много ласкава оценка за Фюри - Уайлдър

Бившият шампион в тежката категория по бокс, Майк Тайсън е много доволен от това, което е видял на ринга между Тайсън Фюри и Дионтей Уайлдър през изминалия уикенд.Фюри защити титлата си на WBC, нокаутирайки Уайлдър с 11-тия рунд.Уайлдър падна три пъти в нокдаун, а Фюри два.

Тайсън е впечатлен и от новия треньор на Уайлдър - оттеглилият се боксьор от тежката категория Малик Скот.

"Двубоят между Фюри и Уайлдър ще се запомни като един от най-великите в бокса. Не заради уменията, а заради екшъна и тръпката. Този двубой беше изцяло на кураж, сърце и отдаденост. Всички спечелиха тази вечер. Битката беше много по-голяма от очакванията преди нея. И двамата си заслужиха място в историята на бокса," сподели Тайсън. "Треньорът на Уайлдър, Малик Скот, спечели вечерта с добрите си наствления."

След битката Уайлдър се оказа, че има счупване в ръката си. Той ще се подложи на операция следващата седмица, а завръщането му може би ще бъде в средата на 2022-ра.

Фюри пък го очаква двубой срещу победителя между Дилиън Уайт и Ото Валин, които ще се срещнат на ринга на 30-ти октомври. Очаква се WBC да задължи шампиона си да защитава титлата срещу победителя в тази среща.