Савина Славова спечели титлата в многобоя при девойки старша възраст

Савина Славова от клуб Чар ДКС (Варна) спечели титлата в многобоя при девойките старша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Б", което завърши в зала "София".

Гимнастичките изпълниха по две композиции - с обръч и с топка. Славова събра 25.200 точки (12.400 на обръч и 12.800 на топка), с което триумфира със златния медал.

Втора се нареди Виктория Манчева от клуб Левски Триадица с 25.100 точки (11.850 на обръч и 13.250 на топка), а бронзовото отличие взе Ивон Илчева от Авангард с 24.700 (12.600 на обръч и 12.100 на топка). В надпреварата участваха 94 гимнастички.

Отборно шампионската титла спечели първият тим на Левски Триадица с 49.550 точки, а втори и трети са съответно Тракия (Пловдив) и Академик София. Общо в отборната надпревара участваха 42 тима.

На финала на обръч първа е Деница Мичева от Грация (Варна) пред Ивон Илчева (Авангард) и Ева Илинова (Левски).

На топка златото взе Виктория Манчева (Левски Триадица) следвана от Кристина Ничева -(Левски Триадица) и Савина Славова.

Във вторник ще се проведе първото държавно клубно първенство по нов регламент, което ще бъде предавано онлайн.