Барокко записа минимална, но ценна победа над Севлиево Лейдис

Тимът на Барокко се наложи като гост с минималното 1:0 над Севлиево Лейдис в дербито от 6-ия кръг на Женското първенство. Срещата между втория и третия завърши със заслужен успех за столичния отбор, който създаде повечето опасни положения в мача, а освен гола удари и греда в 65-ата минута. Единственото попадение падна в 76-ата, а точна за гостите бе Полина Ръсина. Малко по-късно пък Барокко можеше да стигне и до втори гол, но Карадакова изби от голлинията (82’). Двубоят бе излъчен на живо по Sportal TV и Sportal.bg

В 12-ата минута Йоана Томова проби отдясно и стреля в далечния ъгъл, но неточно. 3 минути по-късно Дормушали бе изведена сама срещу вратарката на Севлиево Лейдис. Футболистката на Барокко успя да мина покрай Карабельова, но си поведе топката прекалено дълго и не успя да нанесе завършващ удар към опразнената врата.

В 24-ата минута Гоцева отправи хубаво и остро центриране, но Полина Русина се размина на сантиметри от това да засече от близка дистанция.

До края на полувремето Барокко продължи да натиска своя съперник, но така и не стигна до попадение.

Втората част започна на високи обороти, но отново без сериозни ситуации за гол. Най-сериозното положение в мача дойде в 65-ата минута, когато след центриране от корнер Луканова нацели напречната греда.

В 76-ата минута Барокко все пак заслужено поведе в резултата. След добра атака Димова бе изведена отляво и остана сама срещу вратарката на домакините. Вместо да стреля обаче тя подаде към Ръсина, койято от чиста позиция не сбърка и вкара за 0:1.

В 82-ата минута резултатът можеше да стане 0:2. Тогава футболистка в жълто бе изведена сама срещу вратарката на Севлиево, но си поведе топката прекалено дълго и не успя да създаде нищо опасно. Въпреки това неразбирателство между Виктория Иванова и Деислава Димитрова доведе до това топката да прескочи вратарката и да се насочи към опразнената врата, но там Вили Карадакова изби от голлинията.

В самия край на мача Севлиево натисна своя съперник, но без успех и така двубоят завърши с минимална победа за Барокко.

С тази победа Барокко се изравнява по брой точки с лидера НСА, който заема първото място, но миналогодишният шампион е с мач по-малко. Футболистките от Севлиево пък са на третото място с актив от 13 точки.

СЕВЛИЕВО ЛЕЙДИС 0:1 БАРОККО
0:1 Ръсина (76)

Стартови състави:

Севлиево: 23. Виктория Иванова, 15. Моника Симеонова, 9. Анелия Кукунова, 22. Вили Карадакова, 5. Йоанна Томова, 3. Пламена Рачева, 6. Вяра Пелитева, 19. Весела Петкова, 10. Елена Петкова, 8. Десислава Димитрова, 17. Биляна Петкова

Барокко: 1. Нина Карабельова, 8. Славина Ангелова, 4. Ванеса Ивакова, 24. Ванеса Стойчева, 16. Елена Луканова, 3. Олга Топова, 11. Вероника Гоцева, 7. Инна Димова, 17. Виктора Михайлова, 81. Ебру Дормушали, 19. Полина Ръсина