Локо (Дряново) се справи с Академик

Локомотив (Дряново) се наложи с 2:0 над гостуващия му Академик (Свищов). Двубоят е от десетия кръг на Северозападна Трета лига. Домакините започнаха по-добре, но предимството им беше съсредоточено предимно във владеенето на топката.

От няколкото ситуации не излезе голова възможност. Веднага след почивката Николай Георгиев изпрати топката в свищовската врата, но попадението не беше зачетено заради засада. Десетина минути по-късно обаче Николай Банов откри резултата. Следващите минути бяха за Локомотив. След това в продължение на четвърт час „студентите“ взеха иницитивата.

Бяха близо и до изравнителен гол, но с акробатична намеса Иван Петров опази вратата си. Секунди преди края домакините изпълниха корнер, Иван Велев стреля с глава, топката рикошира у съотборник, капитана Константин Йорданов я посрещна и 2:0. Делян Дончев също имаше шанс да вкара.