Без победител в дербито от Югозападна Трета лига

Отборите на Беласица и Балкан (Ботевград) завършиха при резултат 1:1 в дербито от 12-ия кръг на Югозападна Трета лига. Домакините откриха резултата с гол в 12-ата минута на Валентин Костов. Точката за "зелените" донесе Павел Петков, който се разписа пет минути след подновяването на играта.

Битката в Петрич започна перфектно за домакините, които откриха резултата в 12-ата минута, когато Валентин Костов се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Той се разписа с удар от близка дистанция.

След гола домакините контролираха играта, като успяха да създадат няколко опасни атаки, които обаче не завършиха с второ попадение в мрежата на Балкан.

В 50-ата минута гостите от Ботевград изравниха резултата. В автор на гола се превърна Павел Петков, който се възползва от перфектен пас на Николай Цветков. Атакуващият футболист матира стража на домакините с много силен и точен изстрел.

В 56-ата минута Кирил Киров получи добра възможност да върне преднината за своя тим, но опитът му бе твърде неточен, за да затрудни Костадин Котев.

В последните секунди на срещата отново домакините бяха близо до гола, но защитата на Балкан се справи и запази точката в дербито от кръга.

БЕЛАСИЦА 1:1 БАЛКАН

1:0 Костов (12)
1:1 П. Петков (50)

Стартови състави:

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 11. Атанас Чепилов, 22. Валентин Костов, 5. Мартин Русков, 7. Аспарух Шамкалов, 20. Марти Таушанов, 6. Симеон Бояджиев, 17. Кирил Киров, 8. Живко Димитров, 10. Димитър Иванов, 9. Патрик Попов

Балкан: 12. Костадин Котев, 11. Димитър Руйчев, 8. Емил Колев, 7. Здравко Атанасов, 18. Ивайло Бояджиев, 17. Йордан Апостолов, 15. Калоян Бонев, 10. Николай Цветков, 19. Павел Петков, 5. Петър Василев, 30. Симеон Иванов