Гранит удари Беласица

Един от фаворитите за влизане във Втора лига Беласица (Петрич) записа трета поредна загуба далеч от дома. Тимът на Гранит (Владая) победи напълно заслужено с 2:1 петричани в мач от 10-ия кръг на Югозападната Трета лига. Този път играчите на Саша Симонович получиха два гола буквално от съблекалнята. Още във втората минута домакините поведоха с попадение на Кристиян Фурнаджиев, който бе най-съобразителен при избита от вратаря Кирил Георгиев топка. Гостите върнаха едно попадение при бъза контраатака, а негов автор бе Патрик Попов, който също вкара при добавка в 21-ата минута. Буквално минута след почивката  Люцкан Люцканов върна преднината на “жълто-черните”, които не допуснаха изравняване и записаха пети успех през тази кампания.

Гранит взе шест точки в последните два мача, като се изкачи на седмо място с 18 точки. Бела пък стартира сезона с пет поредни победи, но записа три поражения в последните пет мача и се смъкна на четвърто място с 21 точки. Феновете на Беласица останаха недоволни от представянето на своите играчи и вратаря Георгиев, който не изигра най-добрия си мач.