Автогол в Лом прати Локо (Сф) на 1/8-финал с Локо (Пд)

Локомотив (София) надви с 1:0 Левски (Лом) в 1/16-финал от турнира за Купата на България. По програма срещата трябваше да се играе миналия месец, но заради многото случаи на заразени с коронавирус в тима от Лом тя беше отложена.

Футболистите на Иван Колев нямаха изразено превъзходство, като повечето опасности бяха пред вратата на Цветомир Витков. Въпреки това гостите от София се поздравиха с крайния успех. Победата на "червено-черните" дойде след автогол в началото.

Кристиян Григоров от отбора на домакините прати топката в собствената си мрежа в 11-ата минута и това се оказа достатъчно да реши спора. Малко след попадението Андон Гущеров можеше да изравни, но ударът му с глава беше избит от голлинията от Красимир Милошев. В 40-ата минута пък Деян Иванов пробва мерника си, но вратарят на "железничарите" изби в корнер.

В следващия кръг Локомотив (София) ще се изправи срещу Локомотив (Пловдив) в столицата, като двубоят ще се реши след 90 или 120 минути.

Левски (Лом) 0:1 Локомотив (София)

0:1 Кристиян Григоров (11 - автогол)

Левски (Лом): 1.Деян Вълков, 18. Ваньо Илиев, 15.Лъчезар Григоров, 11. Васил Сапунджиев, 5. Кристиян Григоров, 14. Деян Иванов (69-6.Гален Ненов), 4. Николай Христов-кап., 20.Лука Стоянович, 17.Акрам Салхи, 77. Даниел Пехливанов, 9.Андон Гущеров. Треньор: Ивайло Василев.

Локомотив (Сф): 1. Цветомир Витков, 2.Стойчо Атанасов (46-10.Илия Димитров), 5.Георгиос Катсикас, 13. Даниел Рапосо, 26. Красимир Милошев-кап., 22. Владимир Семерджиев, 89. Матеус Роча, 8. Христо Иванов (81-58. Октавио Мерло), 7. Александър Александров (90+2-16.Денис Стефанов), 9. Мохамед Бухмиди, 11. Раел Лолала (59-14. Християн Чипев). Треньор: Иван Колев.