Отменен гол в последната секунда! ЦСКА - София с първа точка в групите на ЛК

ЦСКА - София и Бодьо/Глимт завършиха 0:0 в мач от втория кръг от група "С" на Лига на конференциите.

32 ЦСКА - София - Бодьо/Глимт

Срещата протече при поделено надмощие - през първата част червените бяха по-добрият тим, но след почивката отстъпиха инициативата на норвежците.

Сблъсъкът премина и през драматичен момент, който дойде в заключителните секунди на даденото от рефера 3-минутно продължение на мача. Тогава Футболист на Бодьо вкара с глава след центриране отдясно, но реферът отмени попадението, тъй като видя нещо нередно при единоборството му за високата топка с Турицов.

Наставникът на българския тим Стойчо Младенов имаше известни проблеми с окомплектоването на своята 11-ка. В нея не бе Вилдсхут, който изтърпява наказание и Юга, който се появи в заключителната четвърт на срещата, тъй като известно време лекуваше контузия.

Мачът започна двуостро, с атаки и към двете врати. В 4-ата минута Баи центрира отляво, топката рикошира в крак на противников футболист, описа опасна парабола, прехвърли вратаря, но излезе покрай лявата греда в корнер.

Само 120 секунди по-късно Кери шутира от фаул, но Хайкин изби. Преди да е изтекъл половин час от мача червените пробваха още два удара към противниковата врата, но Кери и Матей не улучиха вратата.

В 30-ата минута се заформи сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините, но в крайна сметка Матей изчисти към тъча. Десет минути по-късно Бодьо организира опасна атака след грешка на Мазику, която завърши с неточен шут над вратата на Ботеим.

В 58-ата минута норвежците създадоха най-опасното положение до този момент. Брунстад изведе Солбакен сам срещу Бусато, но стражът на червените парира изстрела на нападателя.

В 65-ата минта Солбакен преодоля Мазику и пусна топката покрай Бусато, но Йомов изчисти на метър и половина от голлинията.

Въпреки натиска, който осъществи Бодьо след 70-ата минута, в 86-ата червените можеха да открият резултата. Жеферсон центрира към Кайседо, който стреля добре с глава от границата на малкия пеналт, но стражът на гостите изби в корнер.

И когато мачът вървеше към нулево равенство, футболистите на Бодьо комбинираха добре отдясно, последва центриране и попадение във вратата на ЦСКА - София, но то бе отменен заради нарушение срещу Турицов.

Така червените спечелиха първата си точка в групата и заеха третото място след два изиграни двубоя. Лидер е Рома с 6 точки, а с четири на второто място е Бодьо/Глимт. На последното място с две поражения е следващият съперник на червените Зоря (Луганск).

ЦСКА - СОФИЯ - БОДЬО/ГЛИМТ 0:0

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 29. Лам, 2. Матей, 18. Мазику, 10. Йомов, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 7. Баи, 8. Кери, 9. Кайседо

БОДЬО/ГЛИМТ: 12. Хайкин, 3. Сампстед, 2. Лоде, 4. Хойбратен, 5. Бяркан, 19. Брунстад, 7. Берг, 14. Салтнес, 11. Пелегрино, 20. Ботеим, 9. Солбакен

Снимки: Владимир Иванов