Вихър (Славяново) подчини дубъла на Ботев (Враца) накрая

Вихър (Славяново) взе 2:1 във Враца срещу втория отбор на Ботев. Двубоят е от осмия кръг на Северозападната Трета лига. Гостите започнаха по-добре. В 10-ата минута Тони Паликрушев уцели гредата след центриране от корнер. Последва пропуски на Благовест Ленков и Йоан Петков

В средата на полувремето обаче Христиан Петков от домакините проведе продължителен рейд и центрира, а Любомир Борисов си вкара автогол. В 36-ата минута настана суматоха пред вратата на Любомир Василев, топката срещна гредата, върна се към дузпата и Милен Тодоров от десетина метра изравни. В 65-ата минута Христиан Петков повтори отличното си изпълнение от първата част, но накрая си поведе силно топката, Теодор Тодоров излезе и я хвана. После врачанския страж като по чудо спаси удар от близо на Цветан Петров

При друга ситуация Ивайло Иванов също не успя да вкара. Капитанът Константин Генков и Ленков пропиляха по една възможност. Младите врачани пък проведоха няколко контраатаки, но не ги завършиха успешно. В 88-ата минута, те поискаха дузпа, но съдията реши, че Ленков не е извършил нарушение.

В последните секунди беше фаулиран Цветан Петров. Генков изпълни фаула и донесе победата за Вихър