Ювентус (Малчика) продължава напред за Купата на АФЛ

Ювентус (Малчика) победи с 4:0 гостуващия му Вихър (Славяново) и се класира за следващия кръг на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Заслужен успех за домакините над младата селекция на съперника. Интригата изчезна още след началния половин час. Иван Йолов откри резултата само 180 секунди след началния съдийски сигнал, оползотворявайки подаване на Александър Скорчев. Последният удвои в 15-ата минута, когато изпълни дузпа, 15-годишният вратар Светослав Тенев изби, но при добавката на Скорчев топката спря в мрежата. След още толкова време Йолов се разписа с шут от 30 метра. Четвъртото попадение реализира Владислав Христов в 50-ата минута. Футболистите на Ювентус създадоха още доста положения. Адмирации за 15-годишния вратар на Вихър, който предотврати 5-6 гола. Съотборниците му създадоха две възможности пред отсрещната врата.