Бдин излъга Вихър в дербито на Северозапад

Вихър (Славяново) загуби с 0:2 от гостуващия му Бдин (Видин) в дебрито на седмия кръг от Северозападна Трета лига. Стана здрав двубой. Домакините имаха повече шансове за гол през първото полувреме. Светлин Златарев, Константин Генков и Благовест Ленков обаче не се възползваха. Вместо аванс, вихърци се оказаха догонващи, при това след като сами вкараха топката във вратата си. Цветомир Тодоров изпълни фал за Бдин, славяновският нападател Ивайло Емилов Иванов хлъзна с глава прехвърлящата го топка и тя се укроти в мрежата – 0:1. Същият пропусна да изравни след почивката. Подобен шанс пропиля и Милен Тодоров. В 73-ата минута обаче гостите проведоха бърза контраатака с участието на Валдемар Лашков, Браиан Дочев и Цветомир Тодоров фиксира окончателното 0:2.