Фалкао не може да бъде спрян - заби гол в трети пореден двубой

Радамел Фалкао вкара гол в третия си пореден мач след завръщане в Ла Лига и помогна за успеха на Райо Валекано с 3:1 над Кадис у дома в среща от 7-ия кръг. Победата върна тима пред Барселона в класирането и го доближи само на точка от шампиона Атлетико Мадрид. В предишните два случая Ел Тигре порази мрежите на Леванте и Атлетик Билбао, а днес беше точен за 2:1 в 44-ата минута, като този път вече колумбийският нападател започна като титуляр.

Иначе Алваро Гарсия изведе Райо напред след 9 минути игра, а Вараздат Ароян реализира за 1:1 в 23-ата.

Гостите бяха на крачка от изравняване в 76-ата минута, когато Алфонсо Еспино стреля с глава и се наложи на Столе Димитриевски да се разтяга, за да спаси.

Чак в 88-ата “пчеличките” си гарантираха победата благодарение на великолепно попадение на Иси, чийто изстрел се заби в напречната греда и след това влетя в мрежата.