Две седми места за България в днешните финали на Европейското по спортна акробатика в Пезаро

Българките Полин Петрова и Еванджелин Ясмин Михайлова се класираха на седмо място на финала на двойки жени 12-19 години на Европейското първенство по спортна акробатика за юноши и девойки в италианския град Пезаро. Българките получиха за изпълнението си оценка от 24.450 точки. Шампионки станаха състезателките на Израел с 27.080 точки. На жени двойки 11-17 година Магдалена Тодорова и Елина Хинкова от Акро Нова (Горна Оряховица) се класираха за финала след пето място в квалификациите със сбор от 53.200 точки (26.900 баланс и 26.300 тепмо). На финала Тодорова и Хинкова се наредиха седми с 25.750 точки. Титлата спечелиха представителките на Русия Александра Новоселова и Валерия Наговицина с 27.400 точки.

Тройката жени 11-17 години Катя Илиева, Жаклин Жекова и Габриела Кирякова от клуб СКА Акро Джъмп (Бургас) останаха извън финала, след като се наредиха 19-и в квалификациите с 51.350 точки (26.050 баланс и 25.300 темпо). Така България завършва първенството с една титла, която вчера спечелиха Георги Стоянов и Владимир Коточев от КСА Бургас в категория двойки мъже 11-17 години. Другата седмица в Пезаро ще се проведе Европейското първенство по акробатика за мъже и жени, където България ще участва само с тройката жени Анна Янкова, Йоана Джунева и Антоанета Манасиева с треньор Даниела Велчева.