Раул Хименес зарадва Уулвс в гостуването на Саутхамптън

Уулвърхамптън спечели с минималното 1:0 гостуването си на Саутхамптън в мач от 6-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение в срещата бе дело на Раул Хименес, който се разписа в 61-ата минута на срещата.

Играчите на Бруно Лаже започнаха добре срещата и можеха да поведат още в първата минута, когато Нелсън Семедо се озова очи в очи с Алекс МакКарти, но не успя да го преодолее и спечели само корнер. В 40-ата минута домакините успяха да отбележат попадение чрез Нейтън Редмънд, но то бе моментално отменено от страничния съдия поради засада.

Домакините продължиха да търсят попадението и в началото на втората част, когато Мохамед Елиунуси и Валентино Ливраменто на два пъти създадоха добри положения, но те не доведоха до гол. В 62-ата минута Раул Хименес успя да матира защитата на домакините с брилянтни индивидуални действия в наказателното поле и простреля МакКарти за 1:0, което се оказа и крайния резултат в срещата.

С тези три точки Уулвърхамптън вече заема 13-ото място в класирането на Премиър лийг с 6 точки, а Саутхамптън е на 16-о с едва 4. В следващият кръг “вълците” приемат Нюкасъл на своя стадион, а “светците” имат тежката задача да гостуват на Челси.