Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Вихрен половин час "изкова" победата на Арсенал срещу Тотнъм

Арсенал спечели с 3:1 дербито на Северен Лондон срещу Тотнъм в мач от 6-ия кръг на Премиър лийг. Попаденията за домакините паднаха още в рамките на първите 34 минути благодарение на Емил Смит Роу (12’), Пиер-Емерик Обамеянг (28’) и Букайо Сака (34’). Почетното попадение за “шпорите” бе дело на Сон през второто полувреме, както и трета поредна загуба за тях в първенството, след като постигнаха три поредни победи на старта. За играчите на Микел Артета пък това бе трета поредна победа в първенството.

Първото добро положение дойде на сметката на домакините в 7-ата минуга, когато Пиер-Емерик Обамеянг получи добра топка в наказателното поле и стреля по диагонал, но Лорис се намеси и изби.

“Топчиите” откриха резултата още в 12-ата минута, когато халфовата линия на Тотнъм не се справи с Мартин Йодегор, а го пропусна да напредне, след което той подаде вдясно към Сака, който пък от своя страна прати успореден пас в наказателното поле и за атакуващия полузащитник не бе проблем да отбележи за 1:0.

След попадението в полза на Арсенал техните гости вдигнаха оборотите и започнаха да изглеждат по-опасно. В 22-ата минута Хюн-Мин Сон напредна много добре отляво, навлезе в наказателното поле и стреля, но Рамсдейл спаси.

Играчите на Микел Артета отбелязаха второ попадение в 27-ата минута, когато отлична контраатака на показа отличната скорост на Емил Смит Роу, той нахлу в наказателното поле на противника и подаде към Обамеянг, за когото не бе проблем да прати топката в мрежата на Лорис за 2:0.

“Артилеристите” нанесоха съкрушителен трети удар в 34-ата минута, когато отново бърза атака даде възможност на Букайо Сака с брилянтни индивидуални действия да се освободи от брайнителите и с малко късмет да прати топката с десния си крак топката за трети път във вратата.

В 57-ата минута съдията Крейг Полсен не отсъди дузпа в полза на Тотнъм за една доста спорна намеса на Бен Уайт в наказателното поле срещу Хари Кейн. В 63-ата минута Ерик Дайър изведе с дълго подаване капитана на Англия сам срещу Аарън Рамсдейл, но нападателят прати топката покрай вратата.

Тотнъм успя да намали резултата в 79-ата минута, когато резервата Брайън Хил се пребори за една топка, подаде я към Серхио Регилон, а левият защитник центрира успоредно в наказателното поле и там Сон с хубав изстрел отбеляза за 3:1.

Аарън Рамсдейл отказа да допусне второ попадение и направи отлично спасяване в добавеното време след много хубав удар на Лукас Моура и по този начин подпечата победата за своя тим.

С тази победа Арсенал се изкачи на 10-ото място в класирането с 9 точки, колкото имат и “шпорите”, които са 11-и. В следващият кръг “артилеристите” ще гостуват на Брайтън, а Тотнъм ще търси излизане от тежката ситуация срещу Астън Вила.