Осем от осем за ПСЖ в Лига 1

Пари Сен Жермен продължава да бъде безгрешен в Лига 1 от началото на сезона. В мач от осмия кръг на френското първенство ПСЖ надви с 2:0 у дома Монпелие и е с 8 победи и пълен актив от 24 точки на върха в класирането. Монпелие е 11-и с 9 точки.

Гостите имаха своите възможности за гол в мача, но много повече бяха тези, сътворени от играчите на Маурисио Почетино. Без възстановяващия се от травма Лионел Меси ПСЖ улесни задачата си с ранен гол в 14-ата минута на Идриса Гей. Той даде преднина на ПСЖ в резултата с бомбен шут от дъгата на наказателното поле, който не остави шансове на вратаря Йонас Омлин.

В 42-ата минута халфът на ПСЖ Андер Ерера уцели греда и двата тима се оттеглиха на почивката при аванс от само едно попадение за домакините.

Мачът вървеше към минимална победа на столичани, когато в 89-ата минута току-що появилият се в игра за домакините Юлиан Дракслер получи топката от Неймар в наказателното поле и макар от не чак толкова добър ъгъл успя да я провре между краката на стража Омлин, оформяйки крайния резултат.

Снимка: Paris Saint-Germain / Twitter